Alapok

Innen: Tribalwars Wiki HU
A lap korábbi változatát látod, amilyen Th0r (vitalap | szerkesztései) 2011. február 9., 08:13-kor történt szerkesztése után volt. (→‎Nyersanyagok)
Jump to navigation

Alapok

Alapvető információk az épületek fejlesztéséhez, az egységek kiképzéséhez és az első lépésekhez.

Nyersanyagok

Az egységek és az épületek fejlesztéséhez nyersanyagokra van szükséged. Ezeket automatikusan kapod a termelő egységeid után (Fatelep, Vasbánya, Agyagbánya). Akkor is megkapod a nyersanyagokat, ha nem vagy éppen bejelentkezve a fiókodba. Hogy mennyi nyersanyagot kapsz, az attól függ, hogy hányas szintű a bányád. Hogy ne vesszen kárba, elég nagynak kell lennie a raktáradnak. jobbra fent láthatod a raktárad méretét, és hogy mennyi nyersanyag van benne.

Nyersanyagok 1.png

A jobb oldalon a számok azt jelzik, hogy összesen mennyit tud tárolni az egyes nyersanyagokból. Ennél a példánál a maximum, azaz 400.000 agyag, fa és vas tárolható a raktárban. A bal oldalon látható, hogy jelenleg éppen mennyi található benne.

Első lépések

Az elején elsősorban egy dologra van szükséged: nyersanyagokra. A Fatelep fát, az Agyagbánya agyagot, a Vasbánya pedig vasat termel. Minél jobban kiépíted ezeket az épületeket, annál többet termelnek. Az elején érdemes erre koncentrálni. A nyersanyagokat azonban érdemes megvédeni a támadóktól. Egy támadással elrabolhatják a sok munkával megszerzett nyersanyagokat. Ez ellen segít a Rejtekhely. Minél magasabb a szintje, annál több nyersanyag tárolható benne, amit a támadók nem látnak. akkor különösen fontos ez, ha erősebb játékosok vannak a környezetedben. Emellett a Falat is érdemes erősítened. Már pár szint is elegendő, hogy komoly károkat okozz az ellenfélnek. Ha már működik az alaptermelés, akkor elkezdhetsz csapatokat kiképezni. A Barakkban (3. szintű Főhadiszállást igényel) lándzsásokat képezhetsz ki. Nem valami jó támadók, de az elején a farmolásnál nagyon hasznosak lehetnek. Ha valaki azonban inkább kereskedni akar, akkor ehhez kelleni fog egy Piac (3. szintű Főhadiszállást és 2. szintű Raktárat igényel). Itt láthatod, hogy a közeli falvak mit ajánlottak fel, és megszabadulhatsz a felesleges nyersanyagaidtól. De gondolj arra is, hogy 1. szintű Piacnál csupán 1 kereskedőd van. Érdemes egy klánt is keresned magadnak, együtt könnyebben védekezhettek, vagy kereskedhettek. Emellett akár meg is ismerhetsz pár jófej embert.

Későbbi kezdés

Amennyiben egy későbbi játékfázisban csatlakoztál a világhoz, akkor érdemes stratégiát is változtatni. Ilyenkor is fontos ugyan, hogy gondoskodj az állandó nyersanyagtermelésről, hogy gyors legyen a növekedés. Hasonlóan védekezned kell a külső fosztogatóktól is. Építs rejtekhelyet, falat és pár egységet erre a célra. De egy üzenet a támadódnak is elegendő lehet védelemnek. a megerősödtél, akkor te is fosztogathatsz, fontos nyersanyagokat szerezhetsz így. Itt jön a legnagyobb különbség a normális felépítéshez képest Ne kövesd el a hibát, hogy csak egy főnemesre alapozol mindent. Logikusnak tűnhet, hiszen a többieknek már több falujuk is van, és te is többet akarsz. Végzetes hiba lehet azonban, mert az erős játékosok éppen a te területeden akarnak terjeszkedni és jó pozíciót biztosítani maguknak. Ha csak épületekbe és offenzívába fekteted a nyersanyagaidat, akkor könnyű prédává válhatsz. Támadóid pedig kevés veszteséggel megússzák. Mikor már megtámadtak, általában túl késő. Az egyetlen stratégia ez ellen az erős védelem, ami sok lándzsásból és kardforgatóból áll. Az ilyen játékosok számára nem jelenthetsz könnyű, veszteségmentes célpontot. Ha túl sok veszteségük lenne egy faluban, akkor inkább békén hagynak. Itt a morál is segítségedre lehet. A támadó csapatok akár 70%-kal is gyengülhetnek! A biztonság időszaka sok idődbe kerülhet, de hasznos, mert a védekező egységekre bármikor szükséged lehet. Ha már rendes védelemmel rendelkezel, kb. 1200 lándzsással és kardforgatóval, akkor megkezdheted a főnemes és a támadó egységek kiképzését.

Falu áttekintés

A falu áttekintés sok információt nyújt egy pillantásra. Az épületek szintjeit, a nyersanyagtermelést, az egységeket és a csapatmozgásokat és láthatod. Választhatsz a grafikus és a klasszikus áttekintés közt, utóbbi lassú internetkapcsolatnál előnyös. Prémium fiókkal arról is látsz információt, hogy meddig fejlesztenek az egyes épületek, hány kereskedőd van a faluban és hogy mikor telik meg a raktár.

Még egy feliratozott áttekintés, hogy mely épület hogyan fest. Overview.jpeg

Szintnek megfelelően másként néznek ki az épületek, itt láthatod a változásokat.

Falu átnevezése

A faludat átnevezheted, ha a Főhadiszállásra klikkelsz, majd a bal oldalon lent a "falu átnevezése" mellett megváltoztatod.

Rename.png

Épület építése

Ha meg akarsz építeni egy épületet, akkor a főépületre kell kattintanod, majd a "Fejlesztés X. szintre" gombra. Bizonyos mennyiségű fára, agyagra és vasra lesz szükséged. Hogy mennyire, az az épülettől és a fejlettségi szintjétől függ. Minél nagyobbra akarod építeni az épületet, annál több nyersanyagra van szükséged. Ezen felül bizonyos épületek építése más épületektől függ. Csak akkor építhetsz például egy Piacteret, ha a Raktárad már elért egy bizonyos szintet. A főépületben a nyersanyagigény mellet ez is megjelenik, ha egy épületet akarsz fejleszteni. Több információt találsz erről itt .

Egység kiképzése

Az egységeket a Barakkban képezheted ki. A Barakkhoz 3. szintű akadémia szükséges. A játék elején csak lándzsásokat képezhetsz, a többit a Kovácsműhelyben először ki kell fejlesztened, vagy akár épületeket is igénylehetnek. Az Egység áttekintésben találsz egy rövid leírást arról, hogy milyen előfeltételei és milyen tulajdonságai vannak egy egységnek. Fájl:Recruit01.png Fájl:Recruit02.png